Bylinné kvapky Pečeň (regenerácia) - tinktúra, 50 ml

Kód: 2303
🌱 Vegan
€5,99 €4,99 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Pečeň (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z liečivých rastlín na normálnu funkciu pečene a jej detoxikáciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pečeň (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z liečivých rastlín pre normálnu funkciu pečene a detoxikáciu pečene.

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) sa používa na liečbu pečeňovej nedostatočnosti (deficit) už viac ako 2000 rokov. V 70. rokoch 20. storočia boli zo semien pestreca mariánskeho izolované tri látky, ktoré majú ochranný účinok na pečeňový parenchým a sú známe pod spoločným názvom silymarín. Sylimarín sa viaže na pečeňové bunky, a tým zabraňuje prenikaniu toxických látok do pečeňovej bunky. Zvyšuje produkciu žlče. Je tiež silným antioxidantom a v neposlednom rade prispieva k normalizácii hladiny pečeňových enzýmov a harmonizácii imunitného systému.

Klanopraška (magnólia) čínska patrí medzi byliny, ktoré dodávajú telu životne dôležitú energiu. Najdôležitejším obsahom sú lignany a ich deriváty. Predpokladá sa, že šalvia lekárska pomáha normálnej funkcii pečene vďaka svojej schopnosti znižovať oxidáciu pečeňových lipidov. Upravuje hladinu cholesterolu v krvi, najmä pomer HDL/LDL.

Slamiha piesočná podľa najnovších výskumov obsahuje horčiny, ktoré ovplyvňujú vylučovanie žlče, zlepšujú trávenie a urýchľujú metabolizmus. Dôležitými obsahovými látkami sú kempferol a naringenínu, ktoré ovplyvňujú sekréciu pankreasu. Celkovo potom posilňuje látkovú výmenu zvyšovaním antitoxické funkcie pečene.

Kurkuma dlhá ovplyvňuje zažívacie sústavu, chronické problémy žlčníka a pečene. Zvyšuje tvorbu a vylučovanie žlče a pomáha aj pri žlčových kameňoch. Zlepšuje chuť do jedla a trávenie, enzymatickú činnosť pankreasu a obmedzuje hnilobné a kvasné procesy v zažívacom trakte.

Púpava (smotánka) lekárska podporuje kontrakčné a vyprázdňovací schopnosť žlčníka a žalúdka, vrátane vylučovanie žlčových kameňov, podporuje činnosť pečene a ako amarum pôsobí pri nedostatku žalúdočných štiav. Ovplyvňuje aj močové cesty a obličkové kamene. Odbúrava z tela toxíny, navodzuje normálny stav kĺbov a kostí.

Nariadenie ES č. 1924/2006 o zdravotných tvrdeniach a č. 1169/2011 o zdravotných tvrdeniach nám neumožňuje uviesť na tejto webovej stránke viac informácií o tejto liečivej rastline.

Viac informácií môžete získať z renomovaných voľne dostupných zdrojov na internete a z kvalitnej literatúry.

Dávkovanie: Dospelí 3x denne 15 kvapiek pod jazyk alebo 3x denne 20 kvapiek do vody alebo čaju. Užívajte 15 minút pred požitím jedla, nápoja alebo iného výrobku. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie tinktúry: bylinný lihoglycerolový extrakt. Obsah sušiny extraktu: 35 mg semeno pestrec mariánsky (Silybum marianum), 73 mg klanopraška plod (magnolka) čínska (Schizandra chinensis), 22 mg slamiha piesočný (Helichrysum arenarium), 10 mg kurkuma dlhá (Curcuma longa) podzemok, 30 mg púpava lekárska koreň (Taraxacum officinale) v ODD 60 kvapiek. Lihovost 40%.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte dennú dávku. Neskladujte na priamom slnečnom svetle. Prípadný zákal nie je škodlivý. Doplnok stravy - neriedená tinktúra s vysokým obsahom prírodných účinných látok z najlepších liečivých rastlín.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné kvapky
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 50 ml
Lihovost: 40 %
Použití: regenerace a detoxikace jater, zánět a křeče zlučníku, antioxidant, posílení imunity,

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Kvalitné prírodné tinktúry z liečivých rastlín od českého výrobcu Bylinné kapky s.r.o., od Pavla Kadaňku. Tinktúry sú vyrobené z najkvalitnejšieho českého liehu. Liečivé rastliny rastú divoko a vňate sa získavajú zberom v nezaťažených lokalitách, najmä na Českomoravskej a Drahanskej vrchovine, v Českej Kanade a Jizerských horách.

Bylinné kapky s.r.o., Viničné Šumice 376, 66406 Viničné Šumice, Česká republika