Sladidlá

Sladidlá sú dôležitá súčasť mnohých jedál a nápojov, štiav, a výber zdravších alternatív môže mať pozitívny vplyv na celkové zdravie. Medzi populárne prírodné sladidlá patria kokosový cukor a brezový cukor, ktoré ponúkajú jedinečné vlastnosti a chuťové profily.

Kokosový cukor je získavaný z nektáru kvetov kokosových paliem a je cenený pre svoju bohatú karamelovú arómu. Toto sladidlo je skvelá alternatíva ku klasickému bielemu cukru, ponúka podobnú sladkosť, ale s nižším glykemickým indexom, čo je lepšie na udržanie stabilnej hladiny cukru v krvi.

 

2 položiek celkom
Allnature Kokosový cukr BIO, 500 g
💚 BIO
€4,92

Kokosový cukor Allnature je obľúbenou náhradou najčastejšie používaného bieleho rafinovaného cukru alebo trstinového cukru. Podobne ako kokosový sirup, aj kokosový cukor...

Kód: 10007 V
NATIOS Xylitol, Brezový cukor, 1000 g
€12,94

Xylitol (brezový cukor) vyzerá a chutí ako bežný cukor, ale má o 40 % menej kalórií. Xylitol sa v malom množstve nachádza v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, a preto sa...

Kód: 5518

Brezový cukor, známy tiež ako xylitol, je sladidlo, ktoré má podobnú sladkosť ako bežný cukor, ale obsahuje menej kalórií a nespôsobuje výrazné zvýšenie hladiny cukru v krvi. Je obľúbený pre svoju čistú, osviežujúcu chuť a je často používaný v žuvačkách a zubných pastách pre svoje zubné benefity.

Tieto prírodné sladidlá sú skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú alternatívy ku konvenčným sladidlám, a ponúkajú zdravší spôsob, ako pridať sladkosť do jedál a nápojov bez negatívnych vplyvov na zdravie.