Bylinné kvapky Spánok - tinktúra, 50 ml

Kód: 3641
€6,03 €5,03 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Možnosti doručenia

Spánok (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z liečivých rastlín na upokojenie mysle a tela, pozitívne myslenie a na lepší spánok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Spánok (bylinná tinktúra - Pavlove bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z liečivých rastlín na upokojenie mysle a tela, pozitívne myslenie a na lepší spánok.

Zloženie tinktúry: velejemný melasový etanol 40%, liečivé rastliny (byliny) - chmeľ otáčavý (Humulus lupulus), mučenka opletní (Passiflora incarnata), medovka lekárska (Melissa officinalis), pamajorán obyčajný (Origanum vulgare).

  • V 9. storočí bol chmeľ otáčavý pridávaný do piva ako konzervačná látka. Naši predkovia si však čoskoro všimli, že u ľudí, ktorí pracovali s chmeľom dochádzalo čoskoro k únave. Neskôr ho začali ľudia používať pri liečbe úzkostných stavov. Dnes je už známe, že za sedatívny účinok chmeľu je zodpovedná látka 2-metyl-3-butendiol.
  • Mučenka opletní obsahuje látky, ktoré sú chemicky veľmi podobny morfínu (maltol, passiflorin), ale nie sú návykové. Toho využívali už eklektici v 19.stol. pri liečbe nespavosti či nepokoja.
  • Medovka lekárska doplňuje sedatívne účinky zmesi svojou schopnosťou znižovať tlak krvi a uvoľňovať kŕče žalúdočného a črevného traktu, ktoré sú nervového pôvodu.
  • Pamajorán obyčajný doplňuje zmes svojimi antidepresívnymi účinkami.

Zdravotné tvrdenia pre túto zmes liečivých rastlín v zložení predloženom Európskej komisii na schválenie (pozastavené): Antioxidant. Normálna hladina cholesterolu v krvi. Normálne trávenie. Menopauzálny komfort. Normálne fungovanie nervového systému. Upokojujúci účinok, dobrý spánok.Kognitívne a duševné zdravie. Pozitívna nálada - relaxácia - spánok. Normálna funkcia obehového systému. Hormonálna rovnováha. Normálna funkcia črevného traktu a žalúdka. Normálne fungovanie kardiovaskulárneho systému -  krvný tlak. Normálna funkcia horných dýchacích ciest/imunita. Dojčenie. Normálna funkcia pečene. Duchovný výkon - spánok. Normálna funkcia žlčníka.

Nariadenie ES č. 1924/2006 o zdravotných tvrdeniach a č. 1169/2011 o zdravotných tvrdeniach nám neumožňuje uviesť na tejto webovej stránke viac informácií o tejto liečivej rastline.

Viac informácií môžete získať z renomovaných voľne dostupných zdrojov na internete a z kvalitnej literatúry.

Dávkovanie: Dospelí 3-krát denne 15 kvapiek pod jazyk alebo 3-krát denne 20 kvapiek do vody alebo čaju. Deti 3-krát denne počet kvapiek zodpovedajúci ich veku (do vody alebo čaju). Užívajte 15 minút pred požitím jedla, nápoja alebo iného výrobku. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie tinktúry: bylinný liehový extrakt. Obsah sušiny extraktu: 37 mg mučenka opletní (Passiflora incarnata), 34 mg medovka lekárska (Melissa officinalis), 31 mg chmeľ otáčavý (Humulus lupulus), 29 mg pamajorán obyčajný (Origanum vulgare). DDD 60 kvapiek. Lihovost 40%.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte dennú dávku. Neskladujte na priamom slnečnom svetle. Prípadný zákal nie je škodlivý. Doplnok stravy - neriedená tinktúra s vysokým obsahom prírodných účinných látok z najlepších liečivých rastlín.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné kvapky
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 50 ml
Lihovost: 40 %
Použitie: Na lepší spánok, nespavosť, kŕče, úzkosť

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Kvalitné prírodné tinktúry z liečivých rastlín od českého výrobcu Bylinné kapky s.r.o., od Pavla Kadaňku. Tinktúry sú vyrobené z najkvalitnejšieho českého liehu. Liečivé rastliny rastú divoko a vňate sa získavajú zberom v nezaťažených lokalitách, najmä na Českomoravskej a Drahanskej vrchovine, v Českej Kanade a Jizerských horách.

Bylinné kapky s.r.o., Viničné Šumice 376, 66406 Viničné Šumice, Česká republika