Serafin Propolis - tinktúra, 50 ml

Kód: 3418
€8,49 €7,08 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Propolis obsahuje nielen živicové látky, ale aj flavonoidy, éterické oleje a vitamíny, najmä skupiny B a vitamín E. Z minerálov treba spomenúť vápnik, železo, mangán, kremík, chróm, kobalt, zinok. V propolise sa nachádzajú aj mastné kyseliny, enzýmy a peľ.

Detailné informácie

Podrobný popis

Propolis obsahuje nielen živicové látky, ale aj flavonoidy, éterické oleje a vitamíny, najmä skupiny B a vitamín E. Z minerálov treba spomenúť vápnik, železo, mangán, kremík, chróm, kobalt, zinok. V propolise sa nachádzajú aj mastné kyseliny, enzýmy a peľ.

Propolis je živicová látka s príjemnou aromatickou vôňou, ktorá vzniká pri stavebnej činnosti včiel. Látky na výrobu propolisu včely zbierajú zo stromov, ich púčikov a kôry a tiež z rastlín. Farba propolisu nie je jednotná a v závislosti od veku a pôvodu sa pohybuje od zelenožltej po tmavohnedú. Farbu ovplyvňuje aj obsah stopových prvkov a flavonoidov.

Propolisová tinktúra Serafin sa používa vnútorne aj vonkajšie.

Ako liečivú látku ju používali už staroveké národy, napríklad Gréci a Rimania. Včely používajú propolis ako tmel na ochranu pred plesňami, vírusmi a baktériami. Z rovnakých dôvodov sa začal používať aj v ľudovom liečiteľstve.

Významné účinky propolisovej tinktúry pri vonkajšom použití boli zaznamenané najmä v ústnej dutine, pri zápaloch ďasien, zubných problémoch, aftách a bolestiach hrdla.

Tak ako všetky včelie produkty, aj na propolis môžu byť alergickí jedinci citlivejší. Je dôležité otestovať citlivosť na propolis, najlepšie na vnútornej strane zápästia.

Odporúča sa nakvapkať propolisovú tinktúru do malého množstva horúcej vody, aby sa odparil alkohol, a potom ju užívať vnútorne.

Zloženie: 100% propolis: 3 g v 50 ml, 60% etanol, destilovaná voda 

Dávkovanie: 1 kvapka na 5 kg hmotnosti denne, rozdeliť na 2-3 dávky, užívať na lyžičke alebo v malom množstve horúcej vody.

Upozornenie: nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je určený na používanie ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Môže spôsobiť alergické reakcie u osôb alergických na med a včelie produkty.

Vyrobené v Českej republike.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné kvapky
Hmotnosť: 0.12 kg
Objem: 50 ml
Lihovost: 60%
Použitie: Antibakteriálne, protizápalové, protiplesňové a protivredové účinky, antioxidant, zdroj minerálov a vitamínov B a E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Serafin byliny s.r.o. je česká spoločnosť založená v roku 2004. Názov spoločnosti bol pomenovaný podľa anjelov tzv. Serafínov, ktorí prinášajú svetlo, nádej a súcit a ich podstatou je čistá láska. Česká spoločnosť sa nimi inšpiruje. 

Základom ich práce sú bohaté skúsenosti v oblasti poznania prírodnej medicíny, tradičnej čínskej medicíny, hlboké znalosti bylín a ich účinkov, ale aj neustále vzdelávanie a výskum.

Na výrobu všetkých produktov sa používajú len prvotriedne suroviny z ekologicky čistých oblastí. Naopak, nepoužívajú sa žiadne konzervačné látky, arómy, farbivá, pridané cukry ani iné chemické prísady. Veľký dôraz sa kladie na odbornosť a cieľom celej spoločnosti je pomáhať pri liečení.

Bylinné tinktúry Serafin sa vyrábajú homeopatickým výrobným postupom. To znamená, že bylinky sa zbierajú len čerstvé vo vopred stanovenú hodinu a v určitom čase rastu. Potom sa nakladajú predpísaným spôsobom a tiež sa pravidelne miešajú presným spôsobom - aktivujú sa.

Pri ich výrobe sa dodržiava tzv. desatinné riedenie. Pri všetkých tinktúrach dosahujeme riedenie D3, čo je už hraničné homeopatické riedenie. Tinktúry sú určené pre citlivé osoby, na liečbu na začiatku ochorenia alebo pri prevencii a tiež na následnú starostlivosť. Ak chcete rýchly nástup účinku, odporúčame zvoliť tinktúru z púčikov.

Serafin-byliny s.r.o. Troncovská 1984, 356 01 Sokolov, Česká republika