NATIOS Vitamín D3, Vysoko vstrebateľný, 5000 IU, 250 softgel kapsúl (s olivovým olejom)

Kód: NAT0013
€13,31 €11,09 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Vysoce vstřebatelná a vysoce potentní forma vitaminu D3 od značky Natios je ideální pro každého, kdo hledá způsob, jak tento důležitý vitamin doplnit. Vitamin D3 je obsažen v softgelové kapsli spolu s extra panenským olivovým olejem.

 • Forma softgelových kapslí
 • S extra panenským olivovým olejem
 • Užívá se 1 až 2 kapsle týdně
 • Neobsahuje žádné příměsi, nestravitelné látky ani éčka
 • GMO-free

Detailné informácie

Podrobný popis

NATIOS Vitamín D3, Vysoko vstrebateľný, 5000 IU, 250 softgel kapsúl (s olivovým olejom)

Vysoko vstrebateľná a vysoko potentná forma vitamínu D3 od značky Natios je ideálna pre každého, kto hľadá spôsob, ako tento dôležitý vitamín doplniť. Vitamín D3 je obsiahnutý v softgelovej kapsule spolu s extra panenským olivovým olejom.

Vďaka tejto kombinácii sa dosiahne optimálnej absorpcie, čo môže byť pri niektorých kapsulových doplnkoch problém. Okrem týchto základných zložiek neobsahuje žiadne zbytočné látky, ako sú plnivá alebo éčka, takže ide o výrobok s vysokou čistotou a zároveň vysokou účinnosťou.

 • Forma softgelových kapsúl
 • S extra panenským olivovým olejom
 • Užíva sa 1 až 2 kapsule týždenne
 • Neobsahuje žiadne ďalšie prímesi, nestráviteľné látky ani éčka
 • GMO-free
Natios vitamin d s rozsypanými kapslemi

Vitamín D a jeho účinky

Vitamín D patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch. Dostatok vitamínu D má niekoľko dôležitých funkcií. Pravdepodobne najdôležitejšou z nich je regulácia vstrebávania vápnika a fosforu, ktorá ovplyvňuje stav a vývoj kostí a zubov. Vitamín D okrem iného podporuje aj správne fungovanie imunitného systému.

Ľudské telo prirodzene produkuje vitamín D, keď je vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Vitamín D však možno získať aj z niektorých potravín, ako sú ryby alebo vajcia, alebo z doplnkov stravy. Tieto zdroje sú dôležité najmä v jesenných a zimných mesiacoch, keď je takmer nemožné pravidelne sa vystavovať priamemu slnečnému žiareniu.

 • Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu
 • Vitamín D prispieva k dobrému stavu kostí a zubov
 • Vitamín D podporuje správnu funkciu imunitného systému
 • Vitamín D podporuje správnu činnosť svalov
 • Vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek

natios vitamin D banner s benefity

Vzťah medzi vitamínom D a tukmi

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, čo znamená, že pre jeho optimálne vstrebávanie je dôležitý príjem tukov. Z tohto dôvodu je v každej softgelovej kapsule vitamínu D3 značky Natios obsiahnutý extra panenský olivový olej, ktorý je vynikajúcim zdrojom tuku. Je však dôležité si uvedomiť, že nie každý druh tuku ovplyvňuje absorpciu vitamínu D3 rovnako. V mnohých výrobkoch je možné namiesto olivového oleja nájsť ľanový olej, ktorý však nie je optimálny pre suplementáciu v kombinácii s vitamínom D3.

 1. Extra panenský olivový olej aj ľanový olej sú plné zdravých nenasýtených tukov, líšia sa však ich typom.

 2. Ľanový olej obsahuje najmä polynenasýtené tuky, zatiaľ čo extra panenský olivový olej obsahuje prevažne mononenasýtené tuky. Výskum naznačuje, že na vstrebávanie vitamínu D majú pozitívny vplyv predovšetkým mononenasýtené tuky. [1, 2]

 3. Ďalším dôležitým rozdielom je stabilita týchto dvoch olejov. Ľanový olej je veľmi náchylný na oxidáciu, čo ho robí veľmi nestabilným. Ľanový olej je v skutočnosti taký nestabilný, že sa nedá zohrievať a musí sa skladovať v chladničke a spotrebovať do niekoľkých týždňov. To však neplatí pri extra panenskom olivovom oleji.
Natios Vitamin D3 Softgel capsules

Formy vitamínu D

Vitamín D je dostupný v dvoch formách: ergokalciferol (D2) a cholekalciferol (D3). Tieto dve formy sa od seba mierne líšia. Obidve formy zvyšujú hladinu vitamínu D v krvi a obe formy poskytujú benefity vitamínu D. Výskumy však poukazujú na to, že vitamín D3 je účinnejší na zvyšovanie hladiny vitamínu D v krvi ako vitamín D2.

Odporúčané dávkovanie:

Ako doplnok stravy užívajte 1 kapsulu týždenne (1/7 kapsuly denne) s jedlom obsahujúcim tuk alebo podľa odporúčania lekára.

Zloženie:

Veľkosť dávky: 1/7 kapsule denne, 1 kapsula týždenne
 Balenie obsahuje 250 dávok.
Množstvo v: % RHP*
Vitamín D3 (z lanolínu) (ako cholekalciferol) 1 kapsule: 5000 IU (125 μg)
2500 %
dennej dávke: 715 IU (17,9 μg)
358 %
* referenčná hodnota príjmu pre priemernú dospelú osobu

Ďalšie zložky: softgélové kapsuly (hovädzia želatína, voda, glycerín) a extra panenský olivový olej.

Upozornenie:

Len pre dospelých.

Ak trpíte ochorením, ste tehotná, dojčíte, snažíte sa otehotnieť alebo užívate lieky, poraďte sa pred užitím tohto lieku s lekárom.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Nie je náhradou pestrej stravy.

Výživový doplnok.

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Skladovanie: Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Obsah balenia: 250 mäkkých kapsúl

Vyrobené v EÚ

Zdroje:

[1] S. Niramitmahapanya, S. S. Harris, a B. Dawson-Hughes, „Type of dietary fat is associated with the 25-hydroxyvitamin D3 increment in response to vitamin D supplementation", J Clin Endocrinol Metab, roč. 96, č. 10, s. 3170–3174, říj. 2011, doi: 10.1210/jc.2011-1518.

[2] Y. Wang, P. Buckendahl, K. Sharma, J. W. Miller, a S. A. Shapses, „Expression of vitamin D hydroxylases and bone quality in obese mice consuming saturated or monounsaturated enriched high-fat diets", Nutr Res, roč. 60, s. 106–115, pro. 2018, doi: 10.1016/j.nutres.2018.08.006.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.13 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-NatiosNatios je česká značka, ktorá sa zameriava na výrobu kvalitných doplnkov stravy s čistými obsahom zložiek bez zbytočných prísad, konzervačných látok a éterov. Okrem iného ponúka aj produkty zdravej výživy, ako sú superpotraviny v bio kvalite, orechy, orechové maslá, sušené ovocie a mnoho ďalšieho.

 Natios Health s.r.o., Daliborova 432/3, 709 00 Ostrava, Česká republika