NATIOS Chelated Calcium Complex, Vápnik s vitamínmi D3 a K2 MK-7, 200 mg, 100 kapsúl

Kód: NAT1540
Novinka
Značka: Natios
€21,74 €18,12 bez DPH
Skladem (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Najúčinnejšia, najlepšie vstrebateľná a najšetrnejšia forma pre žalúdok, to je bisglycinát vápenatý. O vápniku je všeobecne známe, že podporuje zdravie kostí a zubov, podporuje však aj napríklad činnosť svalov, normálnu zrážanlivosť krvi či prenos nervových signálov. Každá kapsula tohto komplexu obsahuje 200 mg elementárneho vápnika, ktorý je ďalej doplnený o vitamíny D3 a K2 vo forme MK‑7.

Detailné informácie

Podrobný popis

NATIOS Chelated Calcium Complex

Najúčinnejšia, najlepšie vstrebateľná a najšetrnejšia forma pre žalúdok, to je bisglycinát vápenatý. O vápniku je všeobecne známe, že podporuje zdravie kostí a zubov, podporuje však aj napríklad činnosť svalov, normálnu zrážanlivosť krvi či prenos nervových signálov.

Každá kapsula tohto komplexu obsahuje 200 mg elementárneho vápnika, ktorý je ďalej doplnený o vitamíny D3 a K2 vo forme MK‑7.

Maximálna vstrebateľnosť Najlepšie vstrebateľná forma
Bez přidaných látek Bez prímesí, plnidiel a éčok
Vitamin B6 Doplnené o Vitamíny D3 a K2 (MK‑7)
Vegan a GMO-free Bez lepku a GMO-free

V čom sa NATIOS Chelated Calcium Complex líši od ostatných?

Obsiahnutý Calcium bisglycinate je bezkonkurenčná forma vápnika, ktorá zaisťuje maximálnu vstrebateľnosť bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Vápnik je okrem toho doplnený aj o vitamín D3, ktorý nielenže podporuje zdravie kostí, ale priamo pomáha navyšovať absorpciu vápnika. Poslednou prospešnou zložkou v tomto komplexe vitamín K2 vo forme MK‑7, ktorý pomáha smerovať vápnik z krvi tam, kde je potrebný, teda prevažne do kostí.

Okrem toho je tento komplex vyrábaný v maximálnej čistote. Neobsahuje teda žiadne plnidlá, leštidlá, konzervanty či iné éčka uľahčujúce výrobu.

200 mg hořčíku

200 mg elementárneho vápnika

Vysoká vstřebatelnost

Maximálna vstrebateľnosť

Chelátová vazba

Účinná chelátová väzba

Synergická směs

S vitamínmi D3 a K2

Bez vedľajších účinkov

Bez vedľajších účinkov

 

Aké sú benefity užívania NATIOS Calcium Complex?

Vápnik je dôležitým minerálom na udržanie normálneho stavu kostí. Zvýšenú potrebu tohto minerálu potom majú predovšetkým ľudia trpiaci osteoporózou, starší ľudia či ženy v menopauze.

Kosti Vápnik, D3 a K2 udržujú zdravie kostí
Zdraví zubů Vápnik podporuje zdravie zubov
ImunitaD3 podporuje imunitný systém
Nervová soustavaVápnik podporuje nervové prenosy
SvalyVápnik a D3 podporujú činnosť svalov
TráveníVápnik podporuje tráviace enzýmy
Vstřebávání vápníkuD3 podporuje vstrebávanie vápnika
Srážlivost krveVápnik a K2 udržujú normálnu zrážanlivosť krvi

V čom je bisglycinát vápenatý najlepší?

Obsiahnutý Calcium Bisglycinate je s inými formami takmer neporovnateľný. Táto forma nielenže je maximálne šetrná pre tráviaci systém, ale zároveň sa jedná o najlepšie vstrebateľnú formu. Dve najčastejšie ponúkané formy sú citrát vápenatý a karbonát vápenatý.

Bisglycinát aj citrát vápenatý sú dve formy šetrné pre tráviacu sústavu, avšak bisglycinát je až o 180% viac vstrebateľný. Z rovnako veľkej dávky váš systém teda využije takmer dvojnásobok vápnika. Čo sa týka karbonátu, jedná sa o potentnú formu vápnika, ktorá však nie je v porovnaní s bisglycinátom až tak biodostupná. Na jej vstrebávanie sú navyše potrebné žalúdočné kyseliny, čo môže byť u niektorých ľudí problém z dôvodu nižšej produkcie týchto kyselín.

Je tiež možné sa stretnúť s laktátom alebo glukonátom vápenatým. Jedná sa o kvalitné formy, ktoré sú dobre tolerovateľné a majú vstrebateľnosť blížiacu sa bisglycinátu. Problémom však je ich obsah elementárneho vápnika. Bisglycinát vápenatý obsahuje 20 % elementárneho vápnika, kým tieto dve formy sa pohybujú okolo 10 % a je tak potrebné užívať dvojnásobne množstvo.

 

Rozdiely medzi vápnikom NATIOS a bežným vápnikom

Natios Calcium Complex Porovnání no label lahvička

NATIOS Chelated Calcium Complex

Bežný vápnik

Najvstrebateľnejšia forma bisglycinát vápenatý

Karbonát či citrát vápenatý

Doplnené o 200 IU vitamínu D3

Bez vitamínu D3

Doplnené o 10 μg vitamínu K2 ako MK‑7

Bez vitamínu K2

Bez vedľajších účinkov

Niektoré formy môžu spôsobovať nevoľnosť

Bez plnidiel, prímesí, leštidiel

Plnidlá a ďalšie látky uľahčujúce výrobu

Prečo sú pridávané vitamíny D3 a K2?

Ako už bolo povedané, vitamín D3 priamym spôsobom navyšuje vstrebateľnosť vápnika. Tieto dve zložky spolu veľmi úzko spolupracujú a takmer sa jedna bez druhej nezaobídu. Vitamín D je dostupný v dvoch formách, ktorými sú Ergokalciferol (D2) a Cholekalciferol (D3). Obe formy poskytujú benefity vitamínu D, avšak výskumy poukazujú na to, že vitamín D3 je účinnejší na zvyšovanie hladiny vitamínu D v krvi ako vitamín D2.

Vitamín K pomáha pomocou aktivácie osteoklacinu smerovať vápnik tam, kde je naozaj potrebné. Znižuje tak prebytočnú hladinu vápnika v krvi a navyšuje jeho hladinu v kostiach, zuboch a pod.

Vitamín K existuje v dvoch primárnych formách: vitamín K1 (fylochinón) a vitamín K2 (menachinón). Vitamín K1 sa nachádza predovšetkým v zelenej listovej zelenine, ako je kel, špenát a brokolica. Vitamín K2 je prítomný v živočíšnych produktoch, ako je mäso, vajcia a mliečne výrobky, rovnako ako vo fermentovaných potravinách, ako je syr a natto.

Vitamín K2 má odlišné podtypy, medzi hlavné patrí menachinón-4 (MK-4) a menachinón-7 (MK-7). Vitamín K2 je v tomto doplnku obsiahnutý v najlepšie vstrebateľnej a najúčinnejšej forme: MenaQ7® MK‑7. Má niekoľkonásobne dlhší polčas rozpadu ako formy K1 a MK‑4, v organizme tým pádom môže pozitívne pôsobiť podstatne dlhšie.

Kombinace Vitamin D3 K2
Pozadí tabulky

Zloženie

Veľkosť dávky: 1 kapsula.Balenie obsahuje: 100 dávok Množstvo v 1 dávke RHP *
Vápnik
(z 1053 mg bisglycinátu vápenatého)
200 mg 25 %
Vitamín D3
(z lanolínu) (ako cholekalciferol)
2,5 mcg / 200 IU 50 %
Vitamín K2
(ako Menaquinonin-7) (MK-7) (MenaQ7®) (z cíceru)
10 mcg 13 %
* referenčná hodnota príjmu u priemernej dospelej osoby.** referenčná hodnota nie je stanovená.

Prispievame na detskú hematoonkológiu

Natios z každého predaného produktu daruje 1 Kč detskej hematoonkológii vo Fakultnej nemocnici v Ostrave.

Liečba každého onkologického pacienta v Českej republike sa odhaduje na približne 8 000 Kč mesačne. Veríme teda, že týmto krokom spoločne dokážeme pomôcť niekoľkým rodinám.

Viac sa môžete dočítať tu.

Prispiváme na hematoonkologii FNO

Odporúčané dávkovanie: Ako doplnok stravy užívajte 1 až 2 kapsule denne.

Ďalšie zložky: Rastlinná kapsula (HPMC). Výrobok neobsahuje žiadne ďalšie pridané zložky (éčka)

Nie je určené pre vegánov.

Upozornenie: Len pre dospelých. Ak trpíte ochorením, ste tehotná, dojčíte, snažíte sa otehotnieť alebo užívate lieky, poraďte sa pred užitím tohto lieku s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je náhradou pestrej stravy. Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Skladovanie: Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Obsah balenia: 100 kapsúl

Vyrobené v EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.14 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-NatiosNatios je česká značka, ktorá sa zameriava na výrobu kvalitných doplnkov stravy s čistými obsahom zložiek bez zbytočných prísad, konzervačných látok a éterov. Okrem iného ponúka aj produkty zdravej výživy, ako sú superpotraviny v bio kvalite, orechy, orechové maslá, sušené ovocie a mnoho ďalšieho.

 Natios Health s.r.o., Daliborova 432/3, 709 00 Ostrava, Česká republika