MycoMedica Chaga Sušená, 100 g

Kód: 214
€8,07 €6,73 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Možnosti doručenia

Huba čaga (ryšavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake) rastie na brezách najmä v Rusku a východnej Európe, kde sa už stovky rokov používa ako tradičná liečivá huba. Tieto kapsule obsahujú 100% čistý extrakt z huby Chaga.

Detailné informácie

Podrobný popis

MycoMedica Chaga Sušená, 100 g

Huba čaga (ryšavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake) rastie na brezách najmä v Rusku a východnej Európe, kde sa už stovky rokov používa ako tradičná liečivá huba. Toto balenie obsahuje 100 g huby Čaga, ktorá má pomerne výraznú chuť a je vhodná na použitie v odvare alebo tinktúre.

Čaga sa testuje v nemeckom laboratóriu na prítomnosť ťažkých kovov, pesticídov atď. Nie sú ožarované a vyberajú sa ručne. Ide o vitálnu hubu najvyššej kvality z prísne kontrolovaného pestovania.

 • Sušené drvené plodnice
 • Na prípravu odvaru či tinktúry
 • Vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukánov
 • Najvyššia kvalita
 • Kontrolované pestovanie
 • Ručne zbieraná

Čaga najprv vytvára viacročné plodnice dlhé až 35 cm, neskôr, keď strom odumrie a mycélium sa dostane hlboko pod kôru, sa vytvoria dokonalé plodnice. Pochádza z Ruska a Sibíri, bežne sa vyskytuje aj v severnom Poľsku a inde. Čaga je súčasťou tradičnej ruskej medicíny už niekoľko storočí.

Používajú ju najmä Chanti, pre ktorých je veľmi cenný a cenený. Čaga je bohatá na veľké množstvo bioaktívnych látok, okrem vitamínov a minerálov obsahuje melanín, vďaka ktorému je tmavá, triterpénové zlúčeniny betulín a kyselinu betulínovú, ktoré získava zo svojej hostiteľskej brezy, obliquol a veľmi dôležité polysacharidy - beta glukány, flavonoidy, steroly alebo pteridín.

MycoMedica Chaga Sušená, 100 g

Príprava

Asi 10 g čagy zalejte 1 l teplej vody. Nechajte lúhovať 15 minút. Potom ju varte na miernom ohni približne 30 minút.

Odvar sa môže ochutiť medom.

Pite raz denne.

Obsah balenia

100 g huby Chaga (Inonotus obliguus)

Považujete opis produktu za všeobecný a nedostatočný?

Súčasná legislatíva nám bohužiaľ neumožňuje vysvetliť podrobné pôsobenie týchto prírodných látok, preto sa odporúča samoštúdium. (Google, Wikipédia, Healthline)

Má výrazné protinádorové pôsobenie. Reguluje imunitný systém a má protizápalové účinky. Účinok smeruje do dolnej časti tráviaceho traktu. Indikácie: oslabená imunita, autoimunitné problémy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, afty, opary, črevné ťažkosti, podpora trávenia, Helicobacter pylori, podpora pri konvenčnej onkologickej liečbe, skrytý patogén, psoriáza, žlčníkové problémy, kardiovaskulárne problémy, metabolické problémy, ochraňuje pečeň, rozbíja krvné stázy, alergie, kandidózy, diabetes, podpora mentálnych funkcií, detoxikácia, ekzémy, pásový opar, hepatitída C

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravie a krása
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

MycoMedica Logo

Vášeň spoločnosti MycoMedica spočíva vo výrobe a predaji produktov z vitálnych húb, ktoré máme všetci veľmi radi. Štúdium húb je aj ich koníčkom, rozumejú im už dosť. Už viac ako 11 rokov ich dodávajú nielen do celej Českej republiky, ale aj do mnohých ďalších krajín sveta. Píšu a prednášajú o nich tisícom poslucháčov. Ich výrobky používajú a odporúčajú vo svojej odbornej praxi mnohí lekári a terapeuti v Českej republike a na Slovensku.

 
 • Zaručujú kvalitu, účinnosť a bezpečnosť
 • MycoPrint - jedinečný systém testovania kvality
 • Testované na 350 škodlivých látok v nezávislých laboratóriách
 • Huby sa pestujú v prírodnom prostredí ďaleko od veľkých miest
 • Ich huby sú plne zrelé, aby sa v nich vytvorili všetky účinné látky
 • Zaručiť optimálne hladiny polysacharidov
 • Všetky ich výrobky sú vhodné pre vegánov
 • Tisíce pozitívnych recenzií z celého sveta
 • Vyrábajú najpredávanejšie hubové výrobky na európskom trhu
 • Vo svojich výrobkoch nepoužívajú žiadne prídavné látky

MyTao s.r.o., Rybná 716/24, Praha 1, 110 00, Česká republika