HoneyMix Med, Kvetový lúčny 250 g

Kód: 3555
€4,41 €3,68 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Nekonečné kvitnúce koberce divokých ukrajinských pasienkov ponúkajú včelám pestrú škálu kvetov ako základ pre jemný lúčny med HoneyMix. Produkcia viacdruhového medu je pre včely najprirodzenejšia a vďaka zberu nektáru z rôznych bylín sa doň prenáša množstvo liečivých látok.

Detailné informácie

Podrobný popis

HoneyMix Med, Kvetový lúčny 250 g

Nekonečné kvitnúce koberce divokých ukrajinských lúk ponúkajú včelám rôznorodé kvety ako základ pre jemný lúčny med HoneyMix. Produkcia viacdruhového medu je pre včely najprirodzenejšia a vďaka zberu nektáru z rôznych bylín sa do neho dostávajú rôzne liečivé látky

- Čisto prírodný pôvod

- Prirodzene viacdruhový med

- Kvalitný med z certifikovanej šarže

Čistá chuť prírody

flowersVšetky medy a medové špeciality, ktoré nájdete v našom sortimente, pochádzajú výlučne z prírodných zdrojov. Samotný med aj jeho zložky pochádzajú len z prírodných zdrojov a neobsahujú (a podľa nášho názoru predovšetkým nepotrebujú) žiadne ďalšie konzervačné látky, sladidlá, umelé farbivá ani arómy.

Včelárska veľmoc ako záruka profesionality

Spoločnosť HoneyMix získava svoj med z Ukrajiny, ktorá je jedným z najväčších svetových producentov medu, a včelárstvo je hlboko zakorenené v miestnych tradíciách vrátane kulinárskych. Niet divu - prírodné podmienky sú priaznivé pre bohatý život včiel.

Ukrajina má takmer 8 miliónov hektárov trávnatých plôch a 9,5 hektára lesov. Miestna flóra zahŕňa nielen širokú škálu bylín, ale napríklad aj lipy a agáty, ktoré sú obľúbené u včiel. Takmer 60 % ornej pôdy tvorí černozem, ktorá obsahuje veľké množstvo živín a umožňuje pestovanie širokej škály plodín vrátane slnečnice, ktorej je Ukrajina najväčším svetovým producentom. Včely sa určite nemôžu sťažovať na nedostatok inšpirácie pre svoju neúnavnú prácu. 

Keď sa povie "med"včely

Takže pravda je, že med sa dnes používa na označenie takmer všetkého, ale jediný pravý med je ten, ktorý zodpovedá pomerne presnej definícii zloženia. Med obsahuje predovšetkým jednu tretinu ovocného cukru, približne rovnaké množstvo hroznového cukru, potom nie viac ako 18% vody a samozrejme enzýmy, organické kyseliny a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Med by nemal obsahovať pridaný cukor alebo sirup (tzv. pančovaný cukor), farbivá (napr. karamelové farbivo) ani chemikálie (napr. antibiotiká alebo pesticídy).

Moderné výrobné postupy pre dosiahnutie najlepších výsledkov

Pri spracovaní medu dodržiavajú prísne výrobné postupy, aby sa zabezpečilo zachovanie zdravotných účinkov. To isté platí aj pre zložky ochutených medov. Lyofilizácia (tzv. lyofilizácia), pri ktorej sa ovocie rýchlo zmrazí pri veľmi nízkej teplote a zbaví sa približne 85 % vody pod nízkym tlakom na niekoľko dní, je metóda, ktorá je šetrná nielen k farbe a chuti, ale predovšetkým k výživovým hodnotám.

Odborná analýza v nemeckých laboratóriách

Medu sa venuje najväčšia pozornosť v špičkových laboratóriách spoločnosti INTERTEK v Nemecku, ktoré majú viac ako 130-ročnú tradíciu a pôsobia v 100 krajinách sveta. Každá výrobná dávka tu dostáva svoj vlastný certifikát, ktorý pozostáva až zo 17 protokolov a viac ako 70 parametrov.

Zloženie:

Med Kvetový lúčny

Tajný tip: V pohári zľahka rozmiešajte niekoľko lístkov šalvie a pokvapkajte čajovou lyžičkou lúčneho medu HoneyMix. Zalejte vychladenou perlivou vodou a vychutnajte si osviežujúcu bylinkovú limonádu

Nutričné informácie na 100 g výrobku:

Energetická hodnota:  1314 kJ / 314 kcal
 Tuky:  0 g
 z toho nasýtené:  0 g
 Sacharidy:  74,8 g
 z toho cukry:  74 g
 Proteín:  0,8 g
 Soľ:  0 g

 

Obsah: 250 g 

Dodatočné parametre

Kategória: Med
Hmotnosť: 0.3 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

MELICANTE s.r.o., Lieskovská cesta 485/21, 960 01 Zvolen, Slovenská republika