Bylinné kvapky Drmek (Vitex jahňací), Prírodný progesterón - tinktúra, 50 ml

Kód: 2535
Tip 🌱 Vegan
€5,11 €4,26 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Drmek (bylinná tinktúra - Pavlovej bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z plodu liečivé rastliny Vitexu jahňacieho (mníšsky korenie) - prírodný progesterón pre predmenštruačné a menopauzální komfort. T2/K1

Detailné informácie

Podrobný popis

Drmek (bylinná tinktúra - Pavlovej bylinné kvapky). Prírodný bylinný extrakt z plodu liečivé rastliny Vitexu jahňacieho (mníšsky korenie) - prírodný progesterón pre predmenštruačné a menopauzální komfort. T2/K1

Vitex jahňací sa vďaka obsahu prekurzoru progesterónu a ďalších pohlavných hormónov používa pri ženskej neplodnosti, najmä pre podporu a obnovenie ovulácie, ďalej pri menštruácii bolestivej, nepravidelnej alebo s veľkým krvácaním. Zmierňuje predmenštruačný syndróm (PMS). Podporuje tvorbu materského mlieka a znižuje zvýšenú citlivosť prsníkov. Pôsobí aj pri zníženej tvorbe pošvového sekrétu.

Vitex jahňací (Vitex agnus-castus, čeľaď hluchavkovité - Lamiaceae, CZ: Drmek obecný).

Zdravotné tvrdenia týkajúce sa tejto liečivej rastliny vo formulácii predloženej Európskej komisii na schválenie (on hold): Úľava pri predmenštruačnom syndróme / menopauze. Antioxidant. Kognitívne funkcie. Normálna činnosť kĺbov. (Pred) menštruačné & menopauzální komfort.

Nariadenia ES 1924/2006 o zdravotných tvrdeniach a 1169/2011 o liečebných tvrdeniach nám neumožňuje na týchto stránkach uvádzať viac informácií k tejto liečivej rastline.

Viac informácií získate zo serióznych voľne dostupných zdrojov na internete a z kvalitnej literatúry.

Dávkovanie: Dospelí 3x denne 15 kvapiek pod jazyk alebo 3x denne 20 kvapiek do vody či čaju. Užívajte 15 minút pred požitím stravy, nápoje či ďalšieho prípravku. Nevhodné pre deti. Po zistení gravidity drmek z dôvodu prevencie vysaďte. Drmek je kontraindikovaný pri užívaní antipsychotík.

Kontraindikácie: nevhodné podávať počas tehotenstva (stimulácie maternice). Štúdie na zvieracích modeloch nepreukázali škodlivé účinky na priebeh tehotenstva či na plod. Niektoré zdroje naopak uvádzajú, že droga by mohla pôsobiť preventívne pri riziku potratu. Vzhľadom na nedostatok informácií niektoré zdroje užívaní v priebehu tehotenstva neodporúčajú. Americký FDA radí drmek do kategórie T2 - štúdie na zvieratách nepreukázali žiadne riziko, po podaní limitovanému počtu žien sa nevyskytli účinky škodlivé pre plod.

Zloženie tinktúry: bylinný lihoglycerolový extrakt. Obsah sušiny extraktu: plod drnku všeobecného 155 mg v IDD 60 kvapiek. Lihovost 40%.

UPOZORNENIE: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte dennú dávku. Neskladujte na priamom slnku. Prípadný zákal nie je na závadu. Doplnok stravy - neriedená tinktúra s vysokým obsahom prírodných účinných látok z najkvalitnejších liečivých rastlín.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY STRAVY
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 50 ml
Lihovost: 40 %
Použitie: Úľava pri predmenštruačnom syndróme / menopauze. Antioxidant. Kognitívne funkcie. Normálna činnosť kĺbov.
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Kvalitné prírodné tinktúry z liečivých rastlín od českého výrobcu Bylinné kapky s.r.o., od Pavla Kadaňku. Tinktúry sú vyrobené z najkvalitnejšieho českého liehu. Liečivé rastliny rastú divoko a vňate sa získavajú zberom v nezaťažených lokalitách, najmä na Českomoravskej a Drahanskej vrchovine, v Českej Kanade a Jizerských horách.

Bylinné kapky s.r.o., Viničné Šumice 376, 66406 Viničné Šumice, Česká republika