SONETT Podlahový čistič, 500 ml

Kód: SO9401
Akcia Akcia mesiaca⚡
Značka: Sonett
€13,26 –7 %
SONETT Čistiaci tekutý piesok, 0,5 l
€13,26 –7 % €12,32 €10,27 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Podlahový čistič od spoločnosti SONETT mlzaisťuje efektívnu a šetrnú starostlivosť o rôzne typy podlahových povrchov. S obsahom prírodných voskov a olejov chráni drevo, korok, parkety, kameň, dlažbu a linoleum. Vďaka prítomnosti olejov z olív, včelieho a karnaubského vosku sa vytvára ochranný film, ktorý nezakrýva povrch, ale chráni ho. Tento prírodný produkt je biologicky odbúrateľný a vhodný pre rôzne typy podláh, poskytujúce tak šetrnú a účinnú starostlivosť o váš domov. Chráni voskované, olejované a lakované podlahy s prirodzeným voskovým filmom a bez vytvárania vrstiev.

Detailné informácie

Podrobný popis

SONETT Podlahový čistič 500 ml

Podlahový čistič od spoločnosti SONETT zaisťuje efektívnu a šetrnú starostlivosť o rôzne typy podlahových povrchov. S obsahom prírodných voskov a olejov chráni drevo, korok, parkety, kameň, dlažbu a linoleum. Vďaka prítomnosti olejov z olív, včelieho a karnaubského vosku sa vytvára ochranný film, ktorý nezakrýva povrch, ale chráni ho. Tento prírodný produkt je biologicky odbúrateľný a vhodný pre rôzne typy podláh, poskytujúce tak šetrnú a účinnú starostlivosť o váš domov. Chráni voskované, olejované a lakované podlahy s prirodzeným voskovým filmom a bez vytvárania vrstiev.

Je vhodný na:

 • drevo
 • korok
 • parkety
 • kameň
 • dlažbu
 • linoleum

Informácie o produkte: Mydlo z olivového oleja, certifikované ekologicky pestované >30 %, Včelí vosk 5–15 %, Rastlinný alkohol (etanol) 5–15 %, Cukrové tenzidy 5–15 %, Karnaubský vosk, certifikované ekologicky pestované 1–5 %, Esenciálny cajuputový olej, certifikovaný organicky pestovaný <1 %, aditíva balsamico, certifikovaný organicky pestovaný /zber z divoko rastúcich rastlín <1%, Voda až 100%

Zoznam ingrediencií podľa EC 648/2004: Aqua, potassium soap*, cera albumu, alcohol denat., alkylpolyglucoside C8-C16 (coco glucoside), copernicia cerifera*,parfum* , linalool*, limonene*

*certifikované organické zložky

Pôvod a vlastnosti zložiek: Včelí vosk a karnaubský vosk sa používajú na jemnú ochranu všetkých povrchov z dreva, korku, linolea, kameňa, s tenkou vrstvou vosku. Organický karnaubský vosk sa získava z listov juhoamerických karnaubských paliem. Včelí vosk je vedľajším produktom včelárstva pri extrakcii medu z plástov odstredením.

Základom tohto tekutého čistiaceho prostriedku na podlahy je organické mydlo z olivového oleja. Čistý certifikovaný organicky pestovaný olivový olej pomocou roztoku hydroxidu draselného sa jednoduchým procesom vyrába na mydlo bez toho, aby bol vystavený vonkajšiemu prívodu energie. Olivový olej vďaka svojim vlastnostiam mierne dopĺňajúcim lipidy podporuje obe zložky vosku v ich vyživujúcich vlastnostiach a navyše má vynikajúce čistiace vlastnosti.

Etanol, získaný fermentáciou múčnych rastlín alebo vedľajších produktov obsahujúcich cukor, ako je melasa, pomáha udržiavať tekutosť mydla a umožňuje tak vysoko koncentrovaný tekutý produkt. Esenciálny kajuputový olej má okrem príjemne osviežujúcej vône aj účinok proti baktériám.

Upozornenie: Obsahuje esenciálny cajuputový olej, extrakt. Môže vyvolať alergickú reakciu. Spôsobuje podráždenie pokožky. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte po ruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. V prípade očného kontaktu: Niekoľko minút jemne oplachujte vodou. Vyberte si kontaktné šošovky, ak sú v nich a dajú sa ľahko vybrať. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie.

Technické dáta:

Hustota: 20 °C cca 0,99 g/cm3

Hodnota pH: 20 °C, 20 ml / 10 l H₂O

Cca. 7–8.

Skladujte v prostredí bez mrazu.

Použitie:

Porézne, olejované, neutesnené drevené a kamenné podlahy: 10 ml na 5 litrov vody.

Lakované a utesnené povrchy dreva, korku, linolea a dlaždíc: 5 ml na 5 litrov vody

Biologická odbúrateľnosť:

Karnaubský vosk a včelí vosk sú prírodné vosky, ktoré sú biologicky odbúrateľné. Mydlo vyrobené z bio olivového oleja, ako všetky rastlinné mydlá, má oproti všetkým ostatným aktívnym umývacím látkam jednu vynikajúcu vlastnosť, a to, že ihneď po použití chemicky reaguje s vodným kameňom vždy prítomným v odpadovej vode a vzniká vápenaté mydlo, tým neutralizuje jeho povrchovo aktívne účinok na vodné organizmy (primárna degradácia). Vápenité mydlo je potom mikroorganizmy 100% degradované na oxid uhličitý a vodu (sekundárna degradácia). Napriek skutočnosti, že pri výrobe cukrových povrchovo aktívnych látok sú zložky extrahované z rastlinných surovín, tj škrob, cukor a tuk, zostávajú úplne nedotknuté vo svojej prirodzenej molekulárnej štruktúre. Z tohto dôvodu je pre mikroorganizmy relatívne ľahké 100% rozložiť tieto povrchovo aktívne látky. Mydlo a cukrové povrchovo aktívne látky sú klasifikované ako ľahko biologicky odbúrateľné podľa smerníc OECD.

Balenie:

Fľaša, kanister: PE, Viečko: PE / PP, Štítok: PE, Dávkovací uzáver: PP, Vonkajší kartón: 100% recyklovaný materiál

Certifikácia:

NCP (Natural Care Product)

CSE (Certifikovaná udržateľná ekonomika)

Dodatočné parametre

Kategória: Podlahy
Hmotnosť: 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Sonett je od roku 1977 priekopníkom v oblasti ekodrogérie, teda drogérie, ktorá je šetrná k životnému prostrediu aj k ľudskému organizmu. Sonett vyrába pracie prášky, tekuté čistiace prostriedky, tablety do umývačky riadu a ďalšie účinné výrobky pre čistú domácnosť. Vo výrobkoch nájdete v stále väčšej miere suroviny z dynamického alebo ekologického poľnohospodárstva, ako napr. olivový, repkový či kokosový olej, palmový tuk alebo éterické oleje. ýrobky Sonett sú preto 100 % biologicky odbúrateľné a hypoalergénne. Voda použitá pri výrobe je bio-dynamicky rytmizovaná a do produktov Sonett sú pridávané zmesi energeticky silných bylín a esencie drahých kameňov a kovov. Produktová rada Sensitive bola vyvinutá špeciálne pre citlivejšiu pokožku alergikov alebo detí.

Produkty SONETT neobsahujú:

 • Syntetické vonné látky
 • Syntetické farbivá
 • Syntetické konzervačné látky
 • Suroviny z geneticky modifikovaných plodín
 • Enzýmy
 • Fosfáty
 • Optické zjasňovače
 • Živočíšny tuk alebo iné živočíšne časti (výnimkou je hovädzia žlč v SONETT mydle na škvrny, ako zvyškový produkt z biodynamického poľnohospodárstva)