NOW FOODS Magnesium Malate 1000 mg, 180 tabliet

Kód: 1300
€24,90 €20,75 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Najžiadanejšia forma horčíka. Vstrebateľnosť až 80 %, čo je rovnaké ako pri bisglycináte.

Tento typ horčíka prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii nervového systému a svalov. Pomáha tiež udržiavať zdravé kosti a zuby a podieľa sa na procese delenia buniek. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

NOW FOODS Magnesium Malate 1000 mg, 180 tabliet

Zloženie v 1 tablete: 1000 mg malát horečnatý - 115 mg elementárneho horčíka! (NOW FOODS je jeden z mála výrobcov, ktorý na svojej etikete priamo uvádza obsah elementárneho horčíka )

Malát je vysoko vstrebateľný až do 80 % a cenovo pomerne dostupný. Vznikol kombináciou horčíka a kyseliny jablčnej. Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, správnej funkcii nervového systému, svalov. Má vysoko energizujúce účinky a podporuje aj funkciu pečene. Je ideálny pre športovcov, ako aj pre bežnú populáciu.

Zaujímavosti:

  •  potláča únavu a vyčerpanie
  •  normálna svalová aktivita
  •  normálna funkcia nervového systému
  •  dobrý fyzický a psychický stav

Odporúčame:

Horčík vo forme malátu nájdete aj v prípravku Natios Magnesium Malate 1000 mg + B6. Tento výrobok neobsahuje étery ani iné zbytočné plnidlá. Horčík je dodávaný s vitamínom B6, ktorý zlepšuje vstrebávanie horčíka. Ak vás viac zaujíma bisglycinátová forma horčíka (upokojujúca forma), možno sa budete chcieť pozrieť na Natios Magnesium Bisglycinate 1000 mg + B6

Príklady absorpcie a prínosu elementárneho horčíka v iných formách:

1x Tableta 1000 mg Vstrebateľnosť Elementárny horčík na 1000 mg Hodnotenie
Malát horečnatý 70-80% 11-12 % - 115 mg e. magnézia 1. miesto - Energizujúce účinky, skvelá cena
Bisglycinát horčíka 70-80% 12-14 % - 130 mg e. magnézia 2. miesto - Upokojujúce učenie
Citrát horčíka 80-90% 11 % - 110 mg e. magnézia 3. miesto - Vo väčšom množstve môže spôsobiť hnačku

 

Približná odporúčaná denná dávka e. horčíka:

Napr. pre aktívnych jedincov alebo ľudí vystavených faktorom, ktoré zvyšujú potrebu horčíka, tak ich odporúčaná dávka sa môže líšiť, ale volíme takú základnú strednú hodnotu.

Muži 400 mg elementárneho horčíka

Ženy 300 mg elementárneho horčíka

Odporúčané dávkovanie malátu horčíka 1000 mg 180 tabliet:

1 tableta trikrát (3) denne, najlepšie počas jedla. Pre jeho energizujúce účinky odporúčame tabletu ráno, na poludnie a popoludní

Zloženie 
Veľkosť dávky: 1 tableta 
Množstvo
v 1 dávke
%RHP*
Magnézium (z 1000 mg malátu horčíka) 115 mg elementárneho horčíka 31%
*% denného referenčného príjmu

Ďalšie zložky :Hydroxypropylcelulóza, mikrokryštalická celulóza, kyselina stearová (rastlinný zdroj), sodná soľ kroskarmelózy, stearan horečnatý (rastlinný zdroj), oxid kremičitý a rastlinný obal tablety.

Neobsahuje : sóju, pšenicu, lepok, mlieko, vajcia, ryby, morské plody ani orechy stromov.

Vyrobené v zariadení, ktoré spĺňa požiadavky správnej výrobnej praxe (GMP) a ktoré spracováva aj iné zložky obsahujúce tieto alergény.

Bez GMO. V tomto výrobku sa môžu vyskytnúť prirodzené farebné zmeny.

Upozornenie: Len pre dospelých. Ak máte zdravotné ťažkosti, ste tehotná, dojčíte, snažíte sa otehotnieť alebo užívate lieky, poraďte sa pred užívaním tohto výrobku s lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste.

Výrobca: USA

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.365 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

 Now foods logoSpoločnosť NOW Foods bola založená v roku 1968 s víziou, že zdravie by nemalo byť dostupné len pre najbohatších členov spoločnosti. Počas uplynulých 40 rokov spoločnosť NOW zasvätila svoju životnú prácu poskytovaniu výrobkov najvyššej kvality, ktoré sú dostupné pre všetkých. Dnes je spoločnosť NOW Foods jednou z najpredávanejších značiek v obchodoch so zdravou výživou, viacnásobným držiteľom ocenenia Výrobca roka, uznávaným propagátorom prírodných produktov a lídrom v oblasti vedy o výžive a metód vývoja vitamínov, minerálov a ďalších doplnkov stravy.

Výrobky NOW sú neustále testované v rámci klinických skúšok, ktoré sa vykonávajú na špičkových univerzitách a výskumných centrách po celom svete. Výrobky NOW sú testované na účinnosť pri podpore kĺbov, kvality života pacientov s rakovinou, podpore kardiovaskulárneho systému a športovej vytrvalosti. 

Hlavným cieľom značky NOW je jediné: poskytovať užitočné produkty, ktoré ľuďom umožnia viesť zdravší život.

NOW Foods, 395 S. Glen Ellyn Road, Bloomingdale, IL 60108, USA