NATIOS Fenugreek & Blessed Thistle Extract, Senovka & Benedikt, 2000 mg, 120 veg. kapsúl

Kód: NAT0932
€14,12 €11,77 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

S Natios Fenugreek & Blessed Thistle sa už nemusíte obávať, že by ste svojmu dieťaťu neposkytli dostatok kvalitného materského mlieka. Senovka grécka sa veľmi často používa v popôrodnej starostlivosti. Senovka grécka s benediktínskou vňaťou je účinnou kombináciou bylín, ktoré sú známe najmä svojou schopnosťou podporovať tvorbu materského mlieka. Okrem zvýšenia laktácie táto kombinácia spôsobuje aj zlepšenie kvality materského mlieka.

Vďaka novej receptúre a výrobnej metóde je teraz Natios Fenugreek a Blessed Thistle niekoľkonásobne silnejší! Bylinky boli nahradené bylinnými extraktmi, ktoré zaručujú oveľa vyššiu účinnosť a čistotu. Vďaka extraktom už nie je potrebné užívať veľké množstvo kapsúl naraz - postačí 1-2 kapsuly 2-krát denne.

Detailné informácie

Podrobný popis

NATIOS Fenugreek & Blessed Thistle Extract, Senovka & Benedikt, 2000 mg, 120 veg. kapsúl

S Natios Fenugreek & Blessed Thistle sa už nemusíte obávať, že by ste svojmu dieťaťu neposkytli dostatok kvalitného materského mlieka. Senovka grécka sa veľmi často používa v popôrodnej starostlivosti. Senovka grécka s benediktínskou vňaťou je účinnou kombináciou bylín, ktoré sú známe najmä svojou schopnosťou podporovať tvorbu materského mlieka. Okrem zvýšenia laktácie táto kombinácia spôsobuje aj zlepšenie kvality materského mlieka.

Vďaka novej receptúre a výrobnej metóde je teraz Natios Fenugreek a Blessed Thistle niekoľkonásobne silnejší! Bylinky boli nahradené bylinnými extraktmi, ktoré zaručujú oveľa vyššiu účinnosť a čistotu. Vďaka extraktom už nie je potrebné užívať veľké množstvo kapsúl naraz - postačí 1-2 kapsuly 2-krát denne.

Kombinácia Fenugreek & Blessed Thistle od spoločnosti Natios je vyrobená bez akýchkoľvek prísad, konzervačných látok alebo éčok a dodáva sa vo forme vegánskych kapsúl. Obsahuje iba 100% čisté výťažky z pískavice gréckej a benedikta lekárskeho. Môžete si tak byť istí, že sebe a svojmu dieťaťu dávate tú najvyššiu možnú kvalitu.

 • Nové zloženie 333% silnejšie
 • Silné zloženie s bylinnými výťažkami
 • Účinná dávka obsiahnutá v 1 kapsule
 • Jednoduché a pohodlné užívanie vďaka menším kapsulám
 • Neobsahuje žiadne prídavné látky, nestráviteľné látky ani éčka
 • Vegánsky a bez GMO
Natios fenugreek a blessed s rozsypanými kapslemi

Natios fenugreek a blesse benefity baanner

Každá vegánska kapsula tohto doplnku obsahuje ekvivalent 1000 mg fenugreeku a 1000 mg blessed thistle. Fenugreek aj Blessed thistle sú v tomto výrobku obsiahnuté vo forme extraktu. Extrakt z pískavice je obsiahnutý v koncentrácii 4:1, čo znamená, že z 1000 mg pískavice sa získalo 250 mg čistého a účinného extraktu, čo je 4-krát účinnejšie ako rovnaké množstvo surovej byliny. To je podobné aj v prípade Blessed thistle. V tomto prípade je z 1000 mg získaných 100 mg extraktu o sile 10:1.

Vďaka týmto niekoľkonásobne silnejším výťažkom je možné dosiahnuť niekoľko výhod. Jednou z výhod je záruka vysokej čistoty, pretože namiesto jednoduchého rozomletia byliny a jej následného vloženia do kapsuly prechádza extrakt ďalšími výrobnými krokmi, v ktorých sa kontroluje jeho kvalita. Okrem toho je vďaka vyššej účinnosti možné nielen zmenšiť veľkosť kapsuly, ale aj znížiť dennú dávku pre jednoduchšie a pohodlnejšie užívanie. To všetko pri zaručení rovnakej, ak nie vyššej účinnosti ako pri výrobkoch obsahujúcich surové byliny.

Fenugreek a jeho benefity

Fenugreek (Pískavica grécka seno / Senovka grécka) je ďatelinová bylina pochádzajúca zo Stredomoria, južnej Európy a západnej Ázie. Jej semená, ktoré voňajú a chutia ako javorový sirup. Senovka grécka je jednou z najstarších liečivých rastlín, ktorá má svoje korene v tradičnej indickej a čínskej medicíne.

Takmer na celom svete sa táto bylina tradične používa na podporu laktácie u dojčiacich žien. Dnes sa senovka grécka užíva aj ako doplnok stravy na podporu kontroly hladiny cukru a cholesterolu v krvi.

 • Podporuje zotavenie po pôrode
 • Podporuje tvorbu materského mlieka
 • Podporuje rýchlosť priberania novorodencov
 • Podporuje normálnu hladinu cukru v krvi
 • Pomáha znižovať hladinu cholesterolu
 • Udržuje rovnováhu pH v žalúdku
 • Podporuje imunitný systém
 • Pôsobí ako antioxidant
Senovka grecka

Blessed thistle a jeho benefity

Benediktín (benedikt lekársky) je rastlina pochádzajúca zo Stredomoria. Táto rastlina je známa aj ako bodliak posvätný. Už dlho sa používa v tradičnej medicíne na rôzne účely. Benedikt má charakteristický vzhľad s ostnatými listami, ktoré majú sivozelenú farbu a sú pokryté jemnými chĺpkami. Vytvára malé žlté kvety, ktoré kvitnú v lete. Rastlina obsahuje množstvo účinných látok vrátane seskviterpénových laktónov, flavonoidov a trieslovín, ktoré sú pravdepodobne zodpovedné za jej pozitívne účinky.

Tradičně se tato bylina používala především k podpoře zdraví zažívacího traktu a dýchacího systému. Dnes se benedikt nejčastěji používá v kombinaci s pískavicí.

Tradične sa táto bylina používa najmä na podporu zdravia tráviaceho traktu a dýchacieho systému. V súčasnosti sa benedikt lekársky najčastejšie používa v kombinácii so senovkou gréckou.

 • Najčastejšie sa používa v kombinácii so senovkou
 • Podporuje normálne trávenie
 • Podporuje normálnu funkciu dýchacieho systému
blessed thistle

Odporúčané dávkovanie:

Ako doplnok stravy užívajte 1-2 vegánske kapsuly dvakrát denne s vodou.

Môžete tiež užívať 1 vegánsku kapsulu trikrát až štyrikrát denne s vodou.

Každá kapsula obsahuje veľké množstvo účinných rastlinných extraktov, preto odporúčame začať s užívaním 1 kapsule dvakrát denne a po niekoľkých dňoch dávku postupne zvyšovať.

Vyššie dávky odporúčame konzultovať s kvalifikovaným lekárom alebo laktačnou poradkyňou.

Natios-Fenugreek-Blessed-Thistle+kapsle

Zloženie:

Veľkosť dávky: 1 vegánska kapsula
 Balenie obsahuje 120 dávok.
Množstvo v 1 dávke % RHP*
Fenugreek 4:1 extrakt (senovka grécka / Trigonella foenum-graecum) (semeno)

 - ekvivalent 1000 mg surovej byliny
250 mg
**
Blessed thistle 10:1 extract (benedikt lekársky / Cnicus benedictus L.) (nadzemné časti rastliny)

 - ekvivalent 1000 mg surovej byliny
100 mg **
* referenčná hodnota príjmu u priemernej dospelej osoby
** denná referenčná hodnota nie je stanovená

Ďalšie zložky: Vegánska kapsula. Výrobok neobsahuje žiadne ďalšie pridané látky (éčka).

Upozornenie:

Ak máte zdravotné ťažkosti, dojčíte, snažíte sa otehotnieť alebo užívate lieky, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete tento výrobok užívať.

Ak trpíte alergiou na rastliny z čeľade Fabaceae, Asteraceae, neužívajte tento výrobok.

Neužívajte, ak ste tehotná!

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Nie je náhradou pestrej stravy.

Doplnok stravy.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Obsah balenia: 120 vegánskych kapsúl

Vyrobené v EÚ

Zdroje použité na doplnenie informácií o zdravotných tvrdeniach v zozname On Hold:

[1] T. F. Sim, H. L. Hattingh, J. Sherriff, a L. B. G. Tee, „The Use, Perceived Effectiveness and Safety of Herbal Galactagogues During Breastfeeding: A Qualitative Study", International Journal of Environmental Research and Public Health, roč. 12, č. 9, Art. č. 9, zář. 2015, doi: 10.3390/ijerph120911050.
 
[2] E. Basch, C. Ulbricht, G. Kuo, P. Szapary, a M. Smith, „Therapeutic Applications of Fenugreek", Alternative medicine review : a journal of clinical therapeutic, roč. 8, s. 20–7, bře. 2003.
 
[3] C. Turkyılmaz et al., „The effect of galactagogue herbal tea on breast milk production and short-term catch-up of birth weight in the first week of life", J Altern Complement Med, roč. 17, č. 2, s. 139–142, úno. 2011, doi: 10.1089/acm.2010.0090.
 
[4] A. B. Forinash, A. M. Yancey, K. N. Barnes, a T. D. Myles, „The Use of Galactogogues in the Breastfeeding Mother", Ann Pharmacother, roč. 46, č. 10, s. 1392–1404, říj. 2012, doi: 10.1345/aph.1R167.
 
[5] R. D. Sharma, T. C. Raghuram, a N. S. Rao, „Effect of fenugreek seeds on blood glucose and serum lipids in type I diabetes", Eur J Clin Nutr, roč. 44, č. 4, s. 301–306, dub. 1990.
 
[6] J. A. Abdel-Barry, I. A. Abdel-Hassan, A. M. Jawad, a M. H. al-Hakiem, „Hypoglycaemic effect of aqueous extract of the leaves of Trigonella foenum-graecum in healthy volunteers", East Mediterr Health J, roč. 6, č. 1, s. 83–88, led. 2000.
 
[7] A. Kochhar a M. Nagi, „Effect of supplementation of traditional medicinal plants on blood glucose in non-insulin-dependent diabetics: a pilot study", J Med Food, roč. 8, č. 4, s. 545–549, 2005, doi: 10.1089/jmf.2005.8.545.
 
[8] Z. Madar, R. Abel, S. Samish, a J. Arad, „Glucose-lowering effect of fenugreek in non-insulin dependent diabetics", Eur J Clin Nutr, roč. 42, č. 1, s. 51–54, led. 1988.
 
[9] P. Shinde, P. Patil, V. Bairagi, a P. Shinde, „HERBS IN PREGNANCY AND LACTATION: A REVIEW APPRAISAL", IJPSR, č. 3, s. 3001–3006, 2012.
 
[10] A. Al-Snafi, „The Constituents and Pharmacology of Cnicus Benedictus-A Review", The Pharmaceutical and Chemical Journal, roč. 3, s. 129–135, led. 2016.
 
[11] T. M. Khan, D. B.-C. Wu, a A. V. Dolzhenko, „Effectiveness of fenugreek as a galactagogue: A network meta-analysis", Phytotherapy Research, roč. 32, č. 3, s. 402–412, 2018, doi: 10.1002/ptr.5972.
 
[12] S. P. Patil, P. V. Niphadkar, a M. M. Bapat, „Allergy to Fenugreek (Trigonella foenum graecum)", Annals of Allergy, Asthma & Immunology, roč. 78, č. 3, s. 297–300, bře. 1997, doi: 10.1016/S1081-1206(10)63185-7.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravie a krása
Hmotnosť: 0.13 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-NatiosNatios je česká značka, ktorá sa zameriava na výrobu kvalitných doplnkov stravy s čistými obsahom zložiek bez zbytočných prísad, konzervačných látok a éterov. Okrem iného ponúka aj produkty zdravej výživy, ako sú superpotraviny v bio kvalite, orechy, orechové maslá, sušené ovocie a mnoho ďalšieho.

 Natios Health s.r.o., Daliborova 432/3, 709 00 Ostrava, Česká republika