NATIOS BIO Theobroma cacao, Kakaový prášok, 200 g

Kód: 3463
€6,03 €5,03 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Možnosti doručenia

Kakao je superpotravina známa predovšetkým svojou špecifickou chuťou a bohatým obsahom zdraviu prospešných látok vrátane minerálov, vlákniny, teobromínu a v neposlednom rade polyfenolov, čo sú chemické zlúčeniny nachádzajúce sa v rastlinách. Polyfenoly pôsobia ako antioxidant, čím neutralizujú nebezpečné voľné radikály a chránia tak nielen kardiovaskulárny systém.

Jedným z hlavných ukazovateľov kvality kakaového prášku je obsah tuku, v ktorom sú viazané tieto prospešné látky a vďaka ktorému sa dosahuje bohatá a intenzívna chuť. NATIOS BIO Theobroma cacao, Kakaový prášok obsahuje 20-22 % tukov a pochádza zo 100% organických kakaových bôbov pôvodom z Dominikánskej republiky a to všetko v BIO kvalite. Kakao z Dominikánskej republiky je známe nízkym obsahom kadmiaKakao nie je pražené, ale riadne usušené na slnku a namleté.

BIO-kratky-popisek-KAKAO_1
CZ-BIO-002

Detailné informácie

Podrobný popis

Kakao je superpotravina známa predovšetkým svojou špecifickou chuťou a bohatým obsahom zdraviu prospešných látok vrátane minerálov, vlákniny, teobromínu a v neposlednom rade polyfenolov, čo sú chemické zlúčeniny nachádzajúce sa v rastlinách. Polyfenoly pôsobia ako antioxidant, čím neutralizujú nebezpečné voľné radikály a chránia tak nielen kardiovaskulárny systém.

Jedným z hlavných ukazovateľov kvality kakaového prášku je obsah tuku, v ktorom sú viazané tieto prospešné látky a vďaka ktorému sa dosahuje bohatá a intenzívna chuť. NATIOS BIO Theobroma cacao, Kakaový prášok obsahuje 20-22 % tukov a pochádza zo 100% organických kakaových bôbov pôvodom z Dominikánskej republiky a to všetko v BIO kvalite. Kakao z Dominikánskej republiky je známe nízkym obsahom kadmia. Kakao nie je pražené, ale riadne usušené na slnku a namleté.

Polyfenoly

EU-biologoPolyfenoly sú prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v potravinách, ako je ovocie, zelenina, čaj, čokoláda a víno, pričom kakao je jedným z najbohatších zdrojov polyfenolov.  Polyfenoly bývajú spojené s radom zdravotných výhod:

  • Znižuje hladinu cukru v krvi

Polyfenoly môžu pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi, čo prispieva k zníženiu rizika cukrovky 2. typu. typu. Čiastočne preto, že polyfenoly môžu zabrániť rozkladu škrobu na jednoduché cukry a znížiť prudký nárast glykémie po jedle. Tieto zlúčeniny môžu tiež pomôcť stimulovať vylučovanie inzulínu, jedného z hlavných hormónov zodpovedných za spracovanie glukózy a udržiavanie jej stabilnej hladiny v krvi.  

  • Môže podporovať kardiovaskulárne zdravie

Pridanie polyfenolov do stravy môže podporiť zdravie vášho kardiovaskulárneho systému vďaka ich antioxidačným schopnostiam. Polyfenoly môžu tiež znížiť krvný tlak a hladinu LDL -  "zlého cholesterolu" a zvýšiť hladinu HDL -  "dobrého cholesterolu".

  • Môžu podporovať zdravé trávenieBIO_produkt_eko_zemedelstvi_barevne

Polyfenoly môžu prospievať tráveniu tým, že podporujú rast prospešných črevných baktérií a zároveň potláčajú škodlivé baktérie. Vďaka svojim protizápalovým schopnostiam dokážu podporiť aj boj proti zápalovým ochoreniam čriev.

  • Môže podporovať funkciu mozgu

Polyfenoly môžu pomôcť zvýšiť pozornosť a zlepšiť pamäť. Okrem iného sa konzumácia kakaa všeobecne spája so zlepšením nálady a upokojením.

Minerály

  • MagnéziumKakao boby mineraly

Magnézium je druhým najrozšírenejším minerálom v našich bunkách a prekonáva ho len draslík. Hrá kľúčovú úlohu v rôznych enzýmových funkciách a vo viac ako 600 biochemických reakciách. 

  • Zinok

Zinok je nevyhnutný minerál pre normálne fungovanie mnohých systémov a orgánov v tele vrátane kostrového, imunitného, neurologického a endokrinného systému. Pôsobí tiež ako silný antioxidant.

  • Draslík

Draslík je nevyhnutný pre správne využitie energie a je dôležitým minerálom elektrolytu, ktorý potrebujú všetky svaly v tele vrátane najdôležitejšieho svalu zo všetkých, srdca.

  • Selen

Selén je kľúčovou zložkou jedného z primárnych antioxidačných enzýmov v tele. Selén poskytuje životne dôležitú ochranu srdca, prostaty a mnohých ďalších orgánov a systémov v celom tele. Okrem toho ovplyvňuje imunitný systém, plodnosť a kognitívne funkcie.

  • Železo

Prítomnosť železa je dôležitá pre tvorbu krvi, okysličovanie organizmu, imunitný systém a kognitívne funkcie.

Theobromín

THEOBROMIN KOFEIN Teobromín v kakau je vhodné prirovnať ku kofeínu v káve. Štruktúra týchto dvoch látok je veľmi podobná, preto nie je prekvapujúce, že terobromín je známy svojimi stimulačnými účinkami. Teobromín sa od kofeínu líši najmä tým, že jeho účinky sú miernejšie, ale na druhej strane dlhšie trvajúce.

Niektoré výskumy okrem iného naznačujú, že teobromín môže pôsobiť ako prostriedok proti kašľu. Teobromín môže rozšíriť dýchacie cesty a uľahčiť tak dýchanie pri rôznych ochoreniach, ako je napríklad astma. Vďaka svojim protizápalovým účinkom môže pomôcť aj pri rôznych zápaloch dýchacích ciest. Táto oblasť však ešte nie je 100% klinicky potvrdená.

Vláknina

Vláknina je sacharid, ktorý pochádza z rastlinných produktov a je dôležitý pre optimálnu funkciu trávenia. Kakao je veľmi bohaté na vlákninu, preto je obsah sacharidov v kakau taký vysoký. 

Spôsob použitia:

Odporúča sa na pečenie alebo zdobenie sladkých jedál a dezertov. Môže sa pripraviť aj ako horúci nápoj.

Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota 1560 kJ / 379 kcal
Tuky 21 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 13 g
Sacharidy 18 g
z ktorých cukrov 0,9 g
Proteín 19 g
Soľ <0,1 g

Zloženie:

100% bio kakaové bôby (Theobroma cacao, odroda Criollo)

Výrobok môže obsahovať lepok, arašidy a iné orechy stromov, sezam a sóju z dôvodu balenia v zariadení, kde výrobok prichádza do kontaktu s výrobkami obsahujúcimi tieto alergény.

Skladovanie: Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Krajina pôvodu suroviny: Dominikánska republika

Krajina výroby: Holandsko

Distribútor: Natios Health, s.r.o.

Dodatočné parametre

Kategória: Horúca čokoláda a kakao
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Logo-NatiosNatios je česká značka, ktorá sa zameriava na výrobu kvalitných doplnkov stravy s čistými obsahom zložiek bez zbytočných prísad, konzervačných látok a éterov. Okrem iného ponúka aj produkty zdravej výživy, ako sú superpotraviny v bio kvalite, orechy, orechové maslá, sušené ovocie a mnoho ďalšieho.

 Natios Health s.r.o., Daliborova 432/3, 709 00 Ostrava, Česká republika