KLOUBUS kĺbová výživa 30 sáčkov

Kód: 888
€29,28 €24,40 bez DPH
Skladom (>3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

KLOUBUS - skutočne účinná kĺbová výživa. Vďaka svojmu zloženiu je jedným z najsilnejších prípravkov na kĺby na trhu. Vhodné pre seniorov, ťažko pracujúcich a športovcov. KLOUBUS po zmiešaní s vodou prekvapí príjemnou grapefruitovou chuťou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Made in CZ Vyrobené v
Českej republike 
Originálny recept a ingrediencie Originálna
receptúra a zloženie
Vysoký obsah účinných látok Vysoký obsah
účinných látok
Jednoduchá a chutná porcia  Jednoduché
 a chutné podávanie

 

 KOLAGÉN - kolagénové peptidy

COLAGEN - Kolagénové peptidyKolagén je jedným z najdôležitejších stavebných "kameňov" ľudského tela a tvorí väčšinou 30 % všetkých bielkovín v našom tele. Kolagén je štrukturálny proteín, ktorý zabezpečuje súdržnosť v tele, pružnosť všetkých spojivových tkanív vrátane kože, šliach, väzov, chrupaviek a kostí.Kolagénové peptidy sú malé bioaktívne molekuly, ktoré sa získavajú enzymatickou hydrolýzou kolagénu. Hydrolýza zmenšuje veľkosť kolagénových bielkovinových vlákien na menšie peptidy. Kolagénové peptidy majú vysokú biologickú dostupnosť, čo zabezpečuje ich lepšie vstrebávanie do organizmu. V našom výrobku KLOUBUS je kolagén zastúpený v forme kolagénových peptidov s molekulovou hmotnosťou 5000 Da v dennej dávke 2730 mg.

 

GLUKOSAMÍN - Glukosamín sulfát

GLUKOSAMÍN - Glukosamín sulfátGlukosamín je telu vlastná látka, preto sa v tele nachádza v relatívne vysokom množstve. Tvoria ju reťazce spojených cukrov a bielkovín. Je hlavnou zložkou chrupavky. Preto zohráva dôležitú úlohu pri stavbe kĺbov, väzov a šliach. Jeho kombinácia s chondroitínom je veľmi vhodná.  V KLOUBUS sa glukozamín nachádza vo forme glukozamín sulfátu 2 KCl a v dennej dávke 1760 mg.

 

MSM - metylsulfonylmetán

MSM - metylsulfonylmetánMetylsulfonylmetán je biela kryštalická zlúčenina síry rozpustná vo vode. Nachádza sa v každej bunke ľudského tela. Je koncentrovaná najmä v nervovom tkanive, koži, vlasoch a kĺboch. Biologicky aktívna síra je jednou z najdôležitejších živín pre naše telo. Je to štvrtý najrozšírenejší minerál v tele, ktorý je zodpovedný za mnohé telesné funkcie. V našom tele pôsobí tak, žezmäkčuje vnútorné spojivové a chrupavkové tkanivá. Je účinný v kombinácii s vitamínom C. Denná dávka výrobku KLOUBUS obsahuje 500 mg MSM.

 

CHONDROITIN - chondroitín sulfát

CHONDROITIN - chondroitín sulfátChondroitín sulfát je molekula, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele a patrí medzi mukopolysacharidy nazývané glykozaminoglykány. Glykozaminoglykány sa viažu na proteoglykány, ktoré sú dôležitými stavebnými prvkami medzibunkovej chrupavky.  Sú prítomné v kostiach aj spojivových tkanivách. V KLOUBUS je chondroitín prítomný vo forme chondroitín sulfátu v dennej dávke 320 mg.

 

VITAMÍN C

VITAMÍN CVitamín C (kyselina L-askorbová) patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode, ktoré si ľudské telo nedokáže samo syntetizovať, a preto je potrebné vitamín C pravidelne dopĺňať. V kontexte zdravého pohybového aparátu prispieva vitamín C k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí a pre normálnu funkciu chrupaviekDenná dávka produktu KLOUBUS obsahuje 250 mg vitamínu C.

 

HORČÍK

MAGNESIUMMagnézium je jedným zo siedmich základných makroživín a často sa označuje aj ako "prvok života". Tento názov si vyslúžila pre svoju nepostrádateľnosť pre život väčšiny tvorov na Zemi. Horčík je dôležitý minerál, ktorý prispieva k normálnej činnosti nervového systému, k normálnej aktivite svalov, k udržaniu stavu zubov a má pozitívny účinok proti únave a vyčerpaniu. V KLOUBUSe sa horčík vyskytuje vo forme laktátu horčíka v dennej dávke 70 mg.

 

BROMELAIN

BROMELAINBromelaín alebo tiež bromelín je proteolytický enzým, ktorý sa nachádza najmä v rastlinách. Najčastejšie sa nachádza v čerstvom ananáse - hlavne v jeho stopke. Ľudia sú schopní vyrábať bromelaín v malých množstvách. S pribúdajúcim vekom však telo produkuje čoraz menej tohto enzýmu. Denná dávka KLOUBUS obsahuje 50 mg tohto enzýmu.

 

 

L-LEUCIN

L-LEUcínL-leucín je esenciálna aminokyselina s rozvetveným reťazcom, ktorú si telo nedokáže vytvoriť samo. L-leucín je kľúčovou aminokyselinou pre fungovanie organizmu, a preto sa musí prijímať v strave. V KLOUBUSe sa L-leucín nachádza v dennej dávke 50 mg.

 

 

 

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

KYSELINA HYALURÓNOVÁKyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Nachádza sa v medzibunkovej hmote a vo zvýšenej koncentrácii v očiach, kĺbovej tekutine alebo koži. V závislosti od svojej molekulovej hmotnosti poskytuje rôzne biologické účinky, ktoré sa široko využívajú v medicíne, farmácii a kozmetike. V KLOUBUSe hyaluronátu sodného je obsiahnutá denná dávka 10 mg.

 

 

ZINOK

ZINCZinok je základný stopový prvok. Zinok prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k normálnej funkcii imunitného systému a v priamom vzťahu k pohybovému aparátu prispieva k normálnemu stavu kostí.   Nedostatok zinku sa prejavuje rôznymi možnými príznakmi, ako je vypadávanie vlasov, lámavé nechty, výskyt kožných problémov, spomalený rast, náchylnosť na zlomeniny kostí. V KLOUBUS sa zinok nachádza vo forme citrátu zinočnatého v dennej dávke 5 mg.

 

 

BIOTÍN

BIOTINBiotín alebo vitamín H sa zúčastňuje na metabolizme takmer všetkých buniek v tele a podieľa sa na procesoch súvisiacich s tvorbou mastných kyselín. Biotín prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnemu fungovaniu nervového systému. KLOUBUS obsahuje 100 µg biotínu v dennej dávke.

 

 

 

VITAMÍN D3

VITAMÍN D3 Vitamín D3 (cholekalciferol) je spolu s vápnikom dôležitý pre správnu stavbu kostí, zubov a funkciu kĺbov. Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využívaniu vápnika. Okrem toho vitamín D prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí a k udržaniu normálnej funkcie svalov. Denná dávka KLOUBUSU obsahuje 5 µg vitamínu D3.

 

 

KLOUBUS - výživový doplnok - 30 vrecúšok

Zloženie:  Hydrolyzovaný kolagén - kolagénové peptidy 5000 Da (bravčové), glukosamín sulfát 2KCl, MSM (metyl-sulfonyl metán), chondroitín sulfát, vitamín C (kyselina L-askorbová), laktát horčíka, laktát vápnika, bromelaín, l-leucín, hyaluronát sodný, laktát zinku, D-biotín, vitamín D3 (cholekalciferol), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kypriaca látka: hydrogenuhličitan sodný, farbivo: extrakt z červenej repy,
sladidlo: sukralóza, aróma: grapefruitová aróma.

Odporúčané dávkovanie: 1 vrecúško denne, obsah vrecúška rozpustite v 250 ml pitnej vody izbovej teploty a vypite.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Nie je určené pre deti. Nepoužívajte tento výrobok, ak ste alergický na niektorú z jeho zložiek. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Nie je vhodný na súbežné používanie prípravkov proti zrážaniu krvi. Nevhodné, ak ste precitlivení na bielkoviny mäkkýšov a rýb.

hmotnosť balenia: 270 gramov / 1 vrecko = 9 gramov

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme pri izbovej teplote (15 - 25 °C) mimo dosahu priameho slnečného svetla. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Tabuľka zloženia

Zložka
Obsah jednej dávky(1 vrecúško)
Hydrolyzovaný kolagén - kolagénové peptidy 5000 Da 2730 mg
Glukosamín sulfát 2KCl 1760 mg
MSM 500 mg
Chondroitín sulfát 320 mg
Vitamín C 250 mg
Magnézium 70 mg
Bromelaín 50 mg
L-leucín 50 mg
Kyselina hyalurónová 10 mg
Zinok 5 mg
Biotín 100 µg
Vitamín D3 5 µg

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravie a krása
Hmotnosť: 0.25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Novoveská 2057/5d, 709 00 Ostrava, Mariánské Hory, Česká republika