Hampstead BIO Zelený sypaný čaj, Čistý, 100 g

Kód: HT000863
💚 BIO 🌱 Vegan
€6,34 €5,28 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Tento biodynamický zelený čaj Darjeeling má jemnú a sviežu chuť a je cenený pre svoje detoxikačné a revitalizačné vlastnosti. Jeho nefermentované listy sa pred sušením len mierne sparia.

  • Bio kvalita
  • 100 g sypaného čaju
  • Ekologické balenie bez obsahu plastu
  • Bohatý na antioxidanty

Detailné informácie

Podrobný popis

Hampstead BIO Zelený sypaný čaj, Čistý, 100 g

Tento biodynamický zelený čaj Darjeeling má jemnú a sviežu chuť a je cenený pre svoje detoxikačné a revitalizačné vlastnosti. Jeho nefermentované listy sa pred sušením len mierne sparia.

  • Bio kvalita
  • 100 g sypaného čaju
  • Ekologické balenie bez obsahu plastu
  • Bohatý na antioxidanty

Chuť: Osviežujúci čistý zelený čaj

Zloženie: Bio zelený čaj. Všetky zložky pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva

Príprava: Verstvo prevarenú vodu nechajte niekoľko minút odstáť. Vrchovatú čajovú lyžičku čajových lístkov zalejte vychladnutou vodou a nechajte 1-3 minúty lúhovať. Tento proces zabráni horkosti a dodá zelenému čaju prirodzenú, mierne sladkú chuť.

Obsah balenia: 100 g

Skladovanie: Skladujte na suchom mieste


O spoločnosti Hampstead Tea London

Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, konkrétne z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásu sa začalo už v roku 1859, vďaka čomu je táto oblasť jedinečná - nachádza sa tu prvá rodinná továreň na čaj na svete. Všetky čaje sa zbierajú výhradne ručne

Makaibari používa takzvanú biodynamickú metódu poľnohospodárstva, alternatívnu metódu poľnohospodárstva, ktorú začiatkom 20. storočia opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner. Pri tomto type poľnohospodárstva sa kladie osobitný dôraz na vysokú prírodnú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť výroby v danej oblasti. Zásadou je, že poľnohospodári hospodária s prírodnými zdrojmi udržateľným spôsobom a živiny, ktoré čerpajú z pôdy, vracajú do pôdy prirodzeným spôsobom. Makaibari je prvou certifikovanou biodynamickou poľnohospodárskou oblasťou na svete vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London.

Hampstead logo

 

Biodynamický pôvod výrobkov je certifikovaný spoločnosťou Demeter Biodynamic Agriculture Certification. Certifikát Demeter zaručuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Ide nad rámec štandardnej ekologickej certifikácie a zaručuje napríklad, že pri pestovaní plodín sa nepoužívali žiadne umelé látky, ale iba kompostovaná pôda, ktorá vznikla priamo na skutočných plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa prísne dodržiavajú etické zásady ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

Kúpou výrobku s certifikátom Demeter si zároveň môžete byť istí, že za suroviny boli zaplatené spravodlivé nákupné ceny - ceny, ktoré plne odrážajú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London bola založená v roku 1989. Svoje prvé biodynamické čaje a čaje s certifikátom Fairtrade začala vyrábať v roku 1995. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojho zisku späť do poľnohospodárskych komunít, s ktorými úzko spolupracuje na osobnej úrovni. Peniaze sa investujú na podporu rozvoja, najmä v oblasti odbornej prípravy poľnohospodárov, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. Ľudia, ktorí zbierajú a spracovávajú čajové lístky, sú za svoju prácu spravodlivo odmeňovaní a môžu žiť v dôstojných podmienkach tam, kde žijú.

Dodatočné parametre

Kategória: Zelené čaje
Hmotnosť: 0.11 kg
Typ čaje: sypané
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Hampstead logo

Všetky čaje Hampstead Tea London sa zbierajú výlučne ručne. Makaibari je prvým regiónom na svete s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do poľnohospodárskych komunít, kde sa investujú, aby podporila rozvoj, najmä v oblasti vzdelávania a zdravotnej starostlivosti.

Všetky výrobky spoločnosti sú v ekologickej kvalite a majú certifikáty Fairtrade a Demeter.

Hampstead Organic BV, Kapellerlaan 19, 6041 JB Roermond, Holandsko