Hampstead BIO Čierny čaj s bergamotom Earl Grey, 20 vrecúšok

Kód: HT000719
€4,41 €3,68 bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Klasický ľahší čierny čaj z indickej provincie Darjeeling s príchuťou kvalitného aromatického bergamotového oleja. Jeho chuť vynikne po ochutení citrónom.

  • Bio kvalita
  • 20 plne kompostovateľných vrecúšok
  • Vrecká sú vyrobené 100% bez plastov
  • Silná zmes, ktorá sa ľahko vyrovná sypaným čajom

Detailné informácie

Podrobný popis

Hampstead BIO Čierny čaj s bergamotom Earl Grey, 20 vrecúšok

Hampstead sáček

Klasický ľahší čierny čaj z indickej provincie Darjeeling s príchuťou kvalitného aromatického bergamotového oleja. Jeho chuť vynikne po ochutení citrónom.

  • Bio kvalita
  • 20 plne kompostovateľných vrecúšok
  • Vrecká sú vyrobené 100% bez plastov
  • Silná zmes, ktorá sa ľahko vyrovná sypaným čajom

Chuť: Aromatický jemný čierny čaj s príchuťou kvalitného bergamotového oleja.

Krajina pôvodu čaju: India, provincia Darjeeling, oblasť Makaibari

Zloženie: Čierny čaj, prírodný bergamotový olej. Všetky ingrediencie pochádzajú zo spravodlivého, ekologického a biodynamického poľnohospodárstva.

Príprava: Vrecko zalejte čerstvo prevarenou horúcou vodou a nechajte 3 minúty lúhovať. Earl Grey sa môže ochutiť citrónovou šťavou, aby sa zvýraznila bergamotová chuť.

Obsah balenia: 20 x 2 g

Skladovanie: Skladujte na suchom mieste


O spoločnosti Hampstead Tea London

Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, konkrétne z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásu sa začalo už v roku 1859, vďaka čomu je táto oblasť jedinečná - nachádza sa tu prvá rodinná továreň na čaj na svete. Všetky čaje sa zbierajú výhradne ručne

Makaibari používa takzvanú biodynamickú metódu poľnohospodárstva, alternatívnu metódu poľnohospodárstva, ktorú začiatkom 20. storočia opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner. Pri tomto type poľnohospodárstva sa kladie osobitný dôraz na vysokú prírodnú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť výroby v danej oblasti. Zásadou je, že poľnohospodári hospodária s prírodnými zdrojmi udržateľným spôsobom a živiny, ktoré čerpajú z pôdy, vracajú do pôdy prirodzeným spôsobom. Makaibari je prvou certifikovanou biodynamickou poľnohospodárskou oblasťou na svete vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London.

Hampstead logo

 

Biodynamický pôvod výrobkov je certifikovaný spoločnosťou Demeter Biodynamic Agriculture Certification. Certifikát Demeter zaručuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Ide nad rámec štandardnej ekologickej certifikácie a zaručuje napríklad, že pri pestovaní plodín sa nepoužívali žiadne umelé látky, ale iba kompostovaná pôda, ktorá vznikla priamo na skutočných plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa prísne dodržiavajú etické zásady ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

Kúpou výrobku s certifikátom Demeter si zároveň môžete byť istí, že za suroviny boli zaplatené spravodlivé nákupné ceny - ceny, ktoré plne odrážajú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London bola založená v roku 1989. Svoje prvé biodynamické čaje a čaje s certifikátom Fairtrade začala vyrábať v roku 1995. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojho zisku späť do poľnohospodárskych komunít, s ktorými úzko spolupracuje na osobnej úrovni. Peniaze sa investujú na podporu rozvoja, najmä v oblasti odbornej prípravy poľnohospodárov, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. Ľudia, ktorí zbierajú a spracovávajú čajové lístky, sú za svoju prácu spravodlivo odmeňovaní a môžu žiť v dôstojných podmienkach tam, kde žijú.

Dodatočné parametre

Kategória: Čierne čaje
Hmotnosť: 0.05 kg
Typ čaje: vrecúškové

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Hampstead logo

Všetky čaje Hampstead Tea London sa zbierajú výlučne ručne. Makaibari je prvým regiónom na svete s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do poľnohospodárskych komunít, kde sa investujú, aby podporila rozvoj, najmä v oblasti vzdelávania a zdravotnej starostlivosti.

Všetky výrobky spoločnosti sú v ekologickej kvalite a majú certifikáty Fairtrade a Demeter.

Hampstead Organic BV, Kapellerlaan 19, 6041 JB Roermond, Holandsko