Swanson Ultra Liposomal Vitamin C, 148 ml

Kód: SWU904
€58,64 €48,87 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Možnosti doručenia

Lipozomálna forma vitamínu C sa v súčasnosti považuje za jednu z najvstrebateľnejších a najúčinnejších. Vitamín C je obsiahnutý v lipozómoch, ktoré sú rozpustné v tukoch. Tieto lipozómy bezpečne dodávajú vitamín cez tráviaci systém priamo do krvného obehu pre optimálnu biologickú dostupnosť. Táto forma je šetrnejšia k tráviacemu traktu ako bežná kyselina askorbová, takže je ideálna na doplnenie pri častom alebo vysokom príjme. Okrem iných výhod má Swanson Ultra Liposomal Vitamin C prirodzenú citrusovú príchuť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Swanson Ultra Liposomal Vitamin C, 148 ml

Vitamín CLipozomálna forma vitamínu C sa v súčasnosti považuje za jednu z najvstrebateľnejších a najúčinnejších. Vitamín C je obsiahnutý v lipozómoch, ktoré sú rozpustné v tukoch. Tieto lipozómy bezpečne dodávajú vitamín cez tráviaci systém priamo do krvného obehu pre optimálnu biologickú dostupnosť. Táto forma je šetrnejšia k tráviacemu traktu ako bežná kyselina askorbová, takže je ideálna na doplnenie pri častom alebo vysokom príjme. Okrem iných výhod má Swanson Ultra Liposomal Vitamin C prirodzenú citrusovú príchuť.

  • Jedinečná forma vitamínu C rozpustná v tukoch podporuje optimálnu absorpciu a využitie.
  • Pomáha správnej tvorbe kolagénu na zabezpečenie správneho fungovania ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože, zubov.
  • Zabezpečuje správne fungovanie nervového systému.
  • Optimalizuje fungovanie imunitného systému, chráni pred infekciami.
  • Chráni bunky pred oxidačným stresom.
  • Pomáha pri regenerácii redukovaných foriem vitamínu E zvyšuje vstrebávanie železa.

 

Čo je lipozóm?

Lipozómy sú malé mikroskopické "bublinky" zložené z fosfolipidov, ktoré fungujú ako nosiče a dodávajú účinné látky, v tomto prípade vitamín C, priamo do našich buniek a tkanív. Sú účinné, pretože ich usporiadanie je veľmi podobné usporiadaniu našich vlastných buniek. Vonkajšia výstelka našich buniek obsahuje fosfolipidy, z ktorých sa skladá lipozóm. Bez týchto fosfolipidov na povrchu sa vo vode rozpustný vitamín C nemusí dostať cez lipidovú vrstvu bunkových membrán, čo znižuje jeho vstrebávanie a účinnosť.

Čím sa vyznačuje "pravý lipozóm"?

Aby ste vytvorili skutočný lipozóm, musíte zabezpečiť, aby účinné látky reagovali s fosfolipidovým nosičom takým spôsobom, že sa vytvoria malé rovnomerné guľôčky s veľkosťou približne 150 nanometrov, ktoré úplne zapuzdria a udržia účinnú látku. Pri analýze niektorých výrobkov sa ukázalo, že vitamín C je len zmiešaný s lecitínom, ale to nemožno nazvať lipozomálnym produktom. 

Záleží aj na tom, ako sa vyrábajú samotné fosfolipidy. Fosfolipid by nemal byť hydroxylovaný alebo hydrogenovaný a mal by byť čo najčistejší. Lipozomálny vitamín C využíva fosfatidylcholín z geneticky nemodifikovaného slnečnicového lecitínu. Fosfatidylcholín je jedným zo základných fosfolipidov vo všetkých bunkových membránach.

Je lipozóm lepší ako iné formy na dodávanie živín?

Lepšie vstrebávanie, vyššia biologická dostupnosť, lepšie využitie - to sú hlavné výhody, ktoré majú lipozómy oproti iným formám výživových doplnkov, ale treba brať do úvahy viac než len tieto tri veci. Konkrétne v prípade vitamínu C je lipozomálna forma lepšie tolerovaná, čo uľahčuje a zefektívňuje suplementáciu vysokými dávkami. Vitamín C je vysoko kyslý a pri užívaní veľkého množstva môže spôsobiť tráviace ťažkosti, hnačku a iné nepríjemné vedľajšie účinky. V lipozomálnej forme slúžia fosfolipidy ako bariéra proti kyselinám v tráviacom trakte, čím prakticky eliminujú spomínané tráviace problémy.

Odporúčané dávkovanie:

Ako doplnok stravy užívajte jednu čajovú lyžičku (5 ml) s 30 ml vody alebo džúsu. Pred použitím dobre pretrepte. Po otvorení skladujte na chladnom mieste a v chladničke.

Zloženie:

Veľkosť dávky: 5 ml (1 čajová lyžička)
Balenie obsahuje približne 30 dávok. 
Množstvo
v 1 porcii
%RHP*
Vitamín C (ako kyselina askorbová a askorbát sodný) 1000 mg 1250%
Sodík (z askorbátu sodného) 125 mg 25%
Patentovaná zmes lipozómov: fosfatidylcholín (zo slnečnicového oleja bez GMO) a glycerínový komplex 500 mg **
* % denného referenčného príjmu
** denný referenčný príjem nie je stanovený

Ďalšie zložky: Prírodné arómy (pomarančovo-ananásová, citrónovo-limetková), čistená (deionizovaná) voda, sorban draselný.

Upozornenie:

Ak máte zdravotné ťažkosti, ste tehotná, dojčíte, snažíte sa otehotnieť, máte menej ako 18 rokov alebo užívate lieky, poraďte sa pred užitím tohto výrobku so svojím lekárom.  

Tento výrobok je určený pre dospelých.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je náhradou pestrej stravy.

Odporúčané skladovanie: na chladnom a suchom mieste, po otvorení uchovávajte v chladničke

Krajina výroby: USA

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

swanson-logo-vectora

Spoločnosť Swanson Health Products je najväčším súkromným predajcom vitamínových doplnkov v Spojených štátoch. Spoločnosť Swanson Health Products bola založená v roku 1969.

Spoločnosť Swanson Health Products vyrába viac ako 26 000 výrobkov, od vitamínov a výživových doplnkov až po "zelené" výrobky na starostlivosť o domácnosť. Spoločnosť má viac ako 20 značiek Swanson, ktoré pokrývajú celé spektrum prírodných produktov pre zdravie, ako aj niektoré voľnopredajné lieky a biopotraviny. Výrobky Swanson poskytujú skvelý pomer ceny a kvality.

Swanson Health Products, Fargo, ND 58104, USA